Zavod Atopika z veseljem napoveduje že 5. brezplačni spletni kongres Zavoda Atopike, ki bo potekal med koncem novembra 2024 in sredino januarja 2025. Kongres je edinstvena priložnost za vse, ki se želite poglobiti v razumevanje atopijskih stanj. Osredotočili se bomo na atopijski dermatitis, astmo, alergije in na nego kože. Dotaknili pa se bomo tudi duševnega zdravja. Kongres se odvija v sklopu projekta akADemija – Opolnomočenje, ozaveščanje in dvig zdravstvene pismenosti za bolnike z atopijskim dermatitisom in njihove svojce«.
Naša predavanja so zasnovana z mislijo na kakovost in praktičnost. Zavedamo se, kako pomembno je opolnomočiti bolnike z aktualnimi, znanstveno podprtimi informacijami, ki jim lahko pomagajo obvladovati vsakodnevne izzive kroničnih bolezni. Kongres združuje širok spekter vsebin, od strokovnih medicinskih tem do psiholoških vidikov bolezni. Zagotavlja celovit pristop k obravnavi atopijskega dermatitisa ter sorodnih težav. Dogodek je namenjen bolnikom, njihovim svojcem, zdravstvenim delavcem in vsem, ki jih zanima področje kroničnih bolezni.
Letošnji kongres bo prinesel edinstvene vpoglede, saj bomo prvič posebno pozornost namenili tudi razvoju travme zaradi bolezni v otroštvu. To je ključna, a pogosto prezrta tema, ki odpira prostor za razumevanje psiholoških posledic kroničnih bolezni ter možnosti za terapevtske rešitve.
Program predavanj in predstavitev predavateljev - spletni kongres
Kako si lahko pomagam pri astmi?
Doc. dr. Peter Kopač, dr. med., je zaposlen na Univerzitetni kliniki za pljučne bolezni in alergijo Golnik, kjer vodi oddelek za alergologijo. Njegovo strokovno delovanje se osredotoča na diagnostiko in zdravljenje astme, alergijskih bolezni in klinične imunologije. S svojo bogato prakso ter znanstvenimi raziskavami je eden vodilnih strokovnjakov na tem področju v Sloveniji. Na kongresu se bo v predavanju Kako si lahko pomagam pri astmi? osredotočil na praktične nasvete za obvladovanje astme v vsakdanjem življenju.
POVEZAVA DO DOGODKA: TUKAJ
Atopijski dermatitis in pridružene bolezni
Dominik Škrinjar, dr. med., je mladi zdravnik, trenutno zaposlen v UKC Maribor, kjer opravlja pripravništvo. Po zaključku pripravništva si želi nadaljevati s specializacijo iz dermatovenerologije. Med dodiplomskim študijem splošne medicine se je intenzivno posvečal volonterskemu kliničnemu in znanstvenoraziskovalnemu delu na področju dermatovenerologije. Svoje znanje nadgrajuje tudi na podiplomskem doktorskem študiju biomedicinske tehnologije.
POVEZAVA DO DOGODKA: TUKAJ
Osamljenost in atopijski dermatitis
Prof. dr. Vita Poštuvan je redna profesorica na UP FAMNIT in namestnica vodje Slovenskega centra za raziskovanje samomora na Inštitutu Andrej Marušič. Njeno raziskovalno delo se osredotoča na duševno zdravje, preprečevanje samomorilnega vedenja. Na kongresu bo predavala o osamljenosti in atopijskem dermatitisu. Predstavila bo kako kronične bolezni vplivajo na občutek osamljenosti. Pojasnila bo tudi pomen podpore in povezanosti za izboljšanje psihološkega počutja bolnikov.
POVEZAVA DO DOGODKA: TUKAJ
Kako razumeti in laboratorijske izvide? Alergije
Mag. Tanja Ladžić, spec. med. biokemije, je predstojnica Oddelka za laboratorijsko diagnostiko v Splošni bolnišnici Slovenj Gradec. Je tudi predavateljica na Fakulteti za zdravstvene vede. Njeno delo zajema laboratorijsko diagnostiko in interpretacijo krvnih izvidov, ki so ključni za spremljanje in diagnostiko bolezni. Na kongresu bo v predavanju Razumevanje krvnih izvidov pomagala bolnikom razumeti vrednosti izvidov.
POVEZAVA DO DOGODKA: TUKAJ
Nega atopijske kože
Stopenjsko zdravljenje atopijskega dermatitisa
Bolezen v otroštvu in razvoj traume
Sanja Rozman, dr. med., je priznana zdravnica, psihoterapevtka in avtorica, specializirana za področje nekemičnih zasvojenosti in obravnavo travme. Svojo poklicno pot je začela kot specialistka medicine dela, kasneje pa se posvetila psihoterapiji in raziskovanju dolgotrajnih učinkov stresa ter zasvojenosti z odnosi. Je avtorica številnih knjig ter ustanoviteljica Zavoda Sprememba v srcu. Na kongresu se bo osredotočila na vprašanje: Kako lahko težke bolezni v otroštvu privedejo do razvoja travme in kako jih je mogoče nasloviti s terapevtskimi pristopi?
POVEZAVA DO DOGODKA: TUKAJ
Ne zamudite priložnosti, da se udeležite edinstvenega dogodka, namenjenega ozaveščanju o atopijskem dermatitisu, astmi, negi kože in vplivu kroničnih bolezni na duševno zdravje.